הקתדרלה של רוסקילדה – בית הקברות המלוכאני של דנמרק.

  • מחבר:

מאחר ומאז שהוקמה המלוכה הדנית הבירה הייתה Roskilde כל מלכי בית המלוכה הדני נקברים בקתדרלת Roskilde שבנתיים הפכה להיות אתר מורשת עולמי שהוכרז על ידי אונסקו.


מקום קברו של Bluetooth לא נמצא עד היום אבל המחקר ההסטורי מלמד ש Bluetooth נקבר אף הוא בקתדרלת העיר. אם כך מדוע קיברו לא נמצא שם? כש Roskilde נפטר הקתדרלה היתה בנוייה מעץ. מבנה העץ של הקתדרלה מוכר הסטורית ויש לו תעוד בתיאורי סופרים אבל שרידיו לא נמצאו,ככל הנראה:בגלל שהעץ נרקב והקתדרלה נבנתה מחדש,באותו המיקום מבלי שטרחו לסמן או להנציח את קיברו של Bluetooth.

למי שהמילה Bluetooth מזכירה חיבור אלחוטי בכלל וכזה הנפוץ בטלפונים החכמים,אז ככה: פרוטוקול ה Bluetooth פותח על ידי אריקסון חברה שבדית משבדיה. כמחווה לתרומה של מהנדסי הפיתוח של ארקסון,שרובם ישבו במרכז הפיתוח של החברה בדנמרק,הפרוטוקול כונה על שמו של מייסד ממלכת דנמרק – Aarold Bluetooth.

למלכי דנמרק יש מנהג לעצב את אולם הקבורה שלהם ואת הקבר שלהם בקתדרלת Roskilde. גם המלכה מרגרט עשתה כן והחדר ובו הקבר שלה כבר נבנו,אבל…:הקבר עצמו מכוסה מבכסה מפלסטיק והוא יחשף לקהל הרחב רק אחרי טכס ההשכבה של המלכה מרגרט,שמן הסתם:נאחל לה חיים עד מאה כעשרים.

הינה מספר תמונות מהקתדרלה וגם של קבר המלכה מרגרט.

מנחם.