המסע בעקבות אנדרסון – הפסיון.

  • מחבר:

הנסיעה בעקבותיו של אנדרסן הייתה כרוכה בשימוש בדרכים כפריות,בחלקן כה צרות עד שאם באה מכונית ממול צריך למצוא מקום ששתי המכוניות תוכלנה לחלוף זו על פני זו בלא להגיע למגע ביניהן.


בצאתי,לדרך כפרית,המחברת בין טירת Lukkesholm ל Glorup Manor House חצה את הדרך,ממש קרוב לגלגלי המכונית עוף צבעוני ויפה תואר:הפסיון.
הפסיון המצוי הוא עוף שחי ביערות,ומקורו באסיה. הפסיון התפשט ליערות אירופה וממין פולש הפך למין רצאנטי. הפסיון לא מצוי בסכנת הכחדה והציד שלו מותר,בחלק ממדינות אירופה,כולל דנמרק,הוא עוף הצייד המועדף והמותר לציד על פי דין.
הפסיון הוא הציפור הלאומית של גאורגיה


.
כאמור,הפסיון הוא עוף הציד המועדף,גם בדנמרק. הפסיון,לא יודע להבחין בין קנה רובה ציד לעדשת מצלמה,ובדרך הצרה והכפרית הזו – נתקלתי בכמה אקסמפלרים ממנו ובכל פעם שהרמתי את המצלמה לצלם הפסיון אץ רץ ונס אל מעבה היער הסמוך.

בערך במחצית הדרך פסיון אחד וחבר שלו,התהלכו בשדה וניקרו להם מן הקרקע. באמצע שום המקום הזה עצרתי את הרנו השכורה,שלפתי מצלמה והמתנתי בשולי השדה שהפסיונים יתרגלו לנוכחותי.
בכל פעם שהם טמנו ראשם בקרקע קרבתי את המצלמה לעין והמשכתי להמתין להזדמנות לירות עליהם – ולא כדור ציד – תמונה. ואכן הזדמנה כזו והינה היא – לפניכם.

מנחם